Cmm Ölçümü Nasil Yapilir?

Cmm olcumu nasil yapilir sorusu aslinda gunumuz uretim dunyasi kalite kontrol alaninda en cok merak edilen sorulardan biridir.Hepimizin bildigi gibi bir parcayi dogru uretmek, hem sirket itibari hem de urun kalitesi acisindan oldukca onemlidir Cmm ölçüm cihazi cesitleri? Cmm olcumunun nasil yapilacagi konusuna giris yapmadan once sanayide en cok kullanilan … Devamını oku..

Cmm Ölçümü ve Son Teknolojiler

  Cmm ölçümü teknolojisi günümüz imalat ve montaj üretim tesislerinin en çok ihtiyaç duyulan kalite kontrol yöntemleri arasında yer almaktadır. Artan rekabet, kaliteye duyulan ihtiyacı her gecen gün daha da artırmaktadır. Bu durum doğru ve fonksiyonel ürün üretebilmek için kalite kontrol metodlarının başlıcalarından olan cmm ölçümünün önemini bir kez daha … Devamını oku..

Cmm Ölçüm Hizmetinin Sanayimiz Açısından Önemi

Cmm Ölçüm Makinaları, ingilizce adıyla “coordinate measuring machines” belli geometrilere sahip parçaların üretim veya montaj sonrası ölçüsel doğruluklarının kontrol edilmesi amacıyla kullanılır. Başta savunma ve otomotiv sanayi olmak üzere bu sektörlere çalışan birçok firma da kalite süreçlerini garanti altına almak amacıyla cmm ölçüm cihazlarına ihtiyaç duymaktadır. Günümüzün hızla gelişen teknolojisi ile … Devamını oku..