Laser Tracker

Laser Tracker, büyük ebatlı parça ve montajların ölçümüne olanak sağlayan bir ölçüm teknolojisidir.Laser tracker ölçüm sistemi ile büyük ebatlı montaj veya diğer unsurların hassas bir şekilde ölçümü mümkün hale gelmektedir.

Akıncı Makina firması olarak müşterilerimize Laser Tracker ölçüm veya kiralama hizmeti vermekteyiz.

 

Laser Tracker Sistemi ile ne gibi ölçümler yapılabilir?

Diyelim çok büyük ebatlı bir montaj üzerinde çalışıyoruz. Bu montajı gerçekleştireceğimiz bağlantı noktalarının (delik vb.) konumsal doğruluğu nihai ürünün konumsal doğruluğunu da direkt olarak etkileyecektir.

Böylesi bir sisteme otomobil,otobüs,kamyon şasileri güzel birer örnek olabilir. Kaynatacağımız profillerin üzerindeki deliklerin konumlarının kendi içlerindeki doğruluğu kadar, bu profillerin üzerindeki deliklerin birbirlerine göre konumlarının doğrulukları da büyük bir önem arz etmektedir.Eğer bu deliklerin birbirlerine göre konum ölçüleri çok büyük değilse standart sabit veya kollu cmm cihazları (Bkz: Cmm ölçümü) bu ihtiyacı karşılamaktadir

Ancak bu ebatların oldukça büyük olduğu durumlarda standart cmm ebatları istenilen ölçüm ihtiyacını karşılamakta zorlanır. Bu durumlarda Laser Tracker cihazı sanayide oldukça yoğun bir şekilde kullanılmakta ve tercih edilmektedir

Laser Tracker Sisteminden Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Ölçüm işlemleriniz firmanızda hassas olarak gerçekleştirilmekte veya ölçüm cihazı firmanız tarafından kiralanabilmektedir.

Fiyatlandırma, ölçüm işlem süresine göre belirlenmektedir.Detaylı bilgi için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

 

Uygulama Örnekleri

Delik Kontrolleri

 

Düzlemsellik Kontrolleri

Yüzey Kontrolü

 

Montaj Kontrolü

 

Comments are closed.