Montaj Fikstürü

Montaj fikstürleri, başta seri imalat yapan firmalar olmak üzere birçok firma tarafından montaj sürelerinin kısalması ve ölçüsel doğruluğun artması amacıyla kullanılan seri montaj aparatlarıdır.

 

Montaj fikstürü imalatı ankara bursa düzce çağan fikstür

Montaj Fikstür Tasarım Örneği

Montaj Fikstürlerimiz ile Müşterilerimize Değer Katıyoruz

Firmamız ülkemizdeki ve yurt dışındaki birçok ulusal ve uluslararası firmaya montaj fikstürleri imal etmekte ve müşterilerimizin üretim sürelerinin kısalmasına katkı sağlamaktadır.

Montaj fikstür imalatı için gereken teknik ve ekipman altyapısına sahip olan firmamız müşterilerimizin üretim süreçlerini kısaltmakta ve toplam kalitenin yükselmesine katkı sağlamaktadır.

Montaj fikstürü talep eden firmalarımız için tasarım departmanımız çalışmakta ve talep edilecek montaja göre fikstür tarafımızca tasarlanmakta ve imal edilmektedir.

 

Montaj Fikstürleri Ne Amaçla Kullanılır ?

Montaj fikstürleri özellikle sürekli tekrarlanan işlemlerde operasyon süresini kısaltmak ve ölçüsel doğruluğu artırmak ve garanti altına almak amacıyla kullanılır.

Montaj fikstürü tasarımı imalatı ankara bursa düzce istanbul çağan fikstür

Montaj fikstür uygulama örneği

Bu nedenle montaj fikstürlerinin kullanım amacı kaynak fikstürlerinin kullanım amacıyla benzerlik göstermektedir.

Montaj fikstürleri özellikle seri imalat yapan firmaların tekrarlanan işlerinin sürelerini kısaltmak anlamında işletmeye önemli kazançlar sağlar.

Bunun yanında dar tolerans aralıklarında çalışan başta savunma ve havacılık sanayi olmak üzere bir çok sektör sürdürülebilir kaliteyi sağlamak amaçlı montaj fikstürlerini kullanmaktadırlar.Montaj fikstürleri doğru konumda montaj yapılacak parçaları sabitler ve doğru ölçülerde montajın gerçekleşmesine olanak tanır.

Montaj fikstürlerinin ayrıca işçi ergonomi açısından da önemli kazanımları vardır.Montaj fikstürleri yardımıyla operatör en uygun pozisyonda montaj işlemini gerçekleştirir.Bu durum işçi sağlığı ve güvenliği açısından faydalı olmakla birlikte montajın daha da hızlanmasına olanak tanır.

 

Montaj Fikstürlerinin Üretim Süreçlerine Faydaları Nelerdir?

Montaj Fikstürlerinin avantajlarından başlıcalarını aşağıdaki gibi özetlemek mümkündür.

Montaj fikstürü imalatı ankara bursa düzce istanbul tai

Montaj Fikstürü Uygulama Örneği-2

  • Tekrarlanan işlerde ayar süresini kısaltır
  • Operasyon süresini kısaltır
  • Montajdaki ölçüsel hata oranını düşürür.
  • Yüksek tekrarlanabilirlik sağlar
  • Operatör sağlığı açısından ergonomi sağlar
  • Maliyetleri düşürerek işletme geneli verimliliği yükseltir

 

Günümüzde birçok işletme montaj fikstürlerini bu amaçlardan dolayı kullanarak üretim sürelerini kısaltmakta ve ürünlerinde sürdürülebilir kaliteyi sağlamaktadırlar.

 

Montaj Fikstürleri İle İlgili Faydalı Bağlantılar

 

 

 

Comments are closed.