Cmm Ölçümü

Cmm ölçümü, üretimi veya montajı tamamlanan parçaların cmm cihazlarında boyutsal kontrolünün yapılması işlemidir.

Üretimde kaliteyi hedefleyen birçok işletme cmm ölçümüne önem vermekte ve imalat süreçlerini cmm raporlarıyla kontrol altına almaktadır.

Cmm ölçümünün sanayimiz için önemini anlatan makalemizi ilgili linkten inceleyebilirsiniz

cmm ölçüm hizmeti ankara ostim bursa hexagon infotron

Cmm Ölçüm Hizmeti – Örnek Uygulama

Cmm Ölçüm Cihazımızla Firmalarımıza Ölçüm Hizmeti Veriyoruz..

Akıncı Makina bünyesindeki son teknoloji, taşınabilir cmm ölçüm cihazı ile imalatını yaptığı her ebattaki kalıp ve fikstürleri doğrulayabilmektedir

Ayrıca firmamız müşterilerinin ürün kalitelerinin artırılmasına cmm ölçüm hizmeti vererek katkıda bulunmaktadır.

Firmamızın kalite departmanı üretilen parça veya montajın boyutsal doğruluğunu, parçanın 3D datası ile eş zamanlı olarak kıyaslar ve toleransları dikkate alarak tüm ölçüsel hataları raporlar.

 

 

 

Cmm Ölçümünün İşletmelere Faydaları Nelerdir?

Cmm ölçümü, gelişen ve rekabet içerisinde olan ülkemiz ve dünyamızda kalitenin öneminin farkında olan her firma için artık bir gereklilik halini almaya başlamıştır.

Yapılan ürünün son kullanıcıya ulaşmadan boyutsal ölçümünün yapılması firmaların kalite puanları açısından oldukça önemli bir unsurdur.

Cmm ölçüm hizmeti ankara ostim uygun fiyat

Taşınabilir Cmm Ölçüm Uygulama Örneği

Cmm Ölçüm Cihazlarının Sağladığı Avantajlar

  •  Parça veya montajların ölçüsel doğruluğu sağlanır
  • Ölçüsel doğruluğundan emin olunan parçaların montajda sıkıntı yaratmasının önüne geçilir
  • Oluşabilecek kalite maliyetlerinin önüne geçilir
  • Müşteri memnuniyeti sağlar
  • Firmanın toplam kalite seviyesinin gelişimine katkı sağlar

Bunlara ilave olarak firmamızın sahip olduğu alanındaki en iyi taşınabilir cmm ölçüm cihazı ile oldukça büyük kalıpların fikstürlerin veya montajların ölçülmesi mümkün olmaktadır.

Sahip olduğumuz taşınabilir ölçüm cihazı ile firmamız büyük bir uçak veya helikopter montajından, üretimini yaptığı her türlü büyük fikstür ve kalıbın ölçüsel kontrolünü rahatlıkla yapmakta ve raporlayabilmektedir.

Bu sayede ülkemizin ve dünyanın en önemli firmaları ile çalışmaktan ve çalıştığımız firmaların takdirini kazanmaktan kıvanç duymaktayız.

 

 Cmm Ölçümünde Gelişen Teknolojiler Nelerdir?

Yukarıda bahsedildiği gibi cmm ölçüm cihazları gelişen teknolojiler ile artık oldukça büyük parça ve montajlarında ölçümünü rahatlıkla yapabilecek kapasiteye erişmiştir.

Cmm ölçüm hizmeti ankara ostim başkent cad cam

Lazer Tarama ile Form Kontrolü

Bununla birlikte formlu parçaların doğru üretilip üretilmediğinin kontrolü de önemli unsurlardandır. Özellikle formlu geometriye sahip parçaların boyutsal kontrolünde lazer tarama cihazları kullanılmaktadır.

Firmamız bu konuda bünyesinde form kontrolü yapabilen lazer tarama cihazına da sahiptir. Özellikle plastik ve kompozit kalıplarının ve parçalarının form kontrolleri firmamız bünyesinde yapılabilmekte ve raporlanabilmektedir.

Bu sayede hatalı kalıp ve fikstür üretme ihtimalini ortadan kaldırarak kalite maliyetlerimizi düşürebilmekte ve müşterilerimize uygun fiyata kaliteli imalat hizmetleri sunabilmekteyiz.

 

 Cmm Ölçümü ile İlgili Faydalı Bağlantılar

 

 

 

Comments are closed.